Zadbanej skórze zima niestraszna – zabieg osoczem bogatopłytkowym w Klinice Agnieszka Iwan

Zima to okres, w którym skóra ulega znacznemu pogorszeniu. Niskie temperatury, sezon grzewczy i jego pochodna, czyli smog – wszystko to negatywnie wpływa na kondycję skóry, która staje się przesuszona, pozbawiona blasku, a także jest znacznie słabiej odżywiona. W okresie zimowym skóra jest bardziej przesuszona, co wpływa na jej jędrność oraz sprzyja powstawaniu zmarszczek.

Nasza skóra wymaga codziennej troski, jednak szczególnie warto zadbać o nią w okresie zimowym, podczas którego szczególnie narażona jest na niekorzystne czynniki. W związku z tym tak ważne jest, by przedsięwziąć odpowiednie kroki w pielęgnacji skóry już dziś. Nie zwlekajmy do zimy!

Przede wszystkim warto mieć na uwadze, że skóra wymaga codziennej pielęgnacji, dlatego nie zapominajmy o regularnym stosowaniu kosmetyków dobrej jakości, które korzystnie wpływają na jej kondycję i wygląd.

Co jeszcze warto zrobić, by skóra była bardziej odżywiona?

Po pierwsze i przede wszystkim domowa pielęgnacja, jednak warto skorzystać z profesjonalnych zabiegów, które zapewnią skórze maksymalną regenerację i maksymalne odżywienie –  warto rozważyć skorzystanie z usług gabinetu kosmetycznego.

Osocze bogatopłytkowe – profesjonalnie, nowocześnie i skutecznie

Eliksir młodości – tak można nazwać osocze bogatopłytkowe. Zabieg oparty na zastosowaniu osocza bogatopłytkowego pozwala osiągnąć zarówno najkorzystniejszy efekt wizualny, jak i również zapewnić najoptymalniejsze odżywienie skóry.

Co wyróżnia osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe PRP (Platelet Rich Plasama) to koncentrat płytek krwi znajdujący się w niewielkiej ilości osocza. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że liczba biologicznie aktywnych płytek krwi, tj. trombocytów i białkowych czynników wzrostu odpowiedzialnych za stymulację i przebieg, a także podanie w fazie końcowej rozbitego na człony dresu, procesów regeneracyjnych oraz naprawczych w organizmie jest znacznie większa niż w tej samej objętości krwi obwodowej.

Dlaczego trombocyty i czynniki wzrostu są tak ważne również dla skóry?

Trombocyty i czynniki wzrostu biorą udział w procesach odtwarzania ciągłości tkanek, które uległy uszkodzeniu lub urazom, to za ich pomocą rany zarastają nową tkanką, a obszary zniszczone przez procesy zapalne ulegają regeneracji.

Zabieg z osocza bogatopłytkowego – dla kogo jest szczególnie polecany

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest przeznaczony do każdego rodzaju skóry, jak i problemu skórnego. Jednak to nie wszystko. Osocze bogatopłytkowe bardzo dobrze sprawdzi się jako antidotum na pierwsze oznaki starzenia: widoczne bruzdy, zmarszczki, wiotkość skóry, ubytek tkani.

Ponadto osocze sprawdzi się idealnie w przypadku skóry wysuszonej, zmęczonej, odwodnionej oraz z widocznymi przebarwieniami. Dodatkową zaletą tego naturalnego eliksiru jest wspomaganie działania procesów zachodzących przy redukcji blizn potrądzikowych oraz regeneracja uszkodzeń skóry po zabiegach.

Moc regenerowania, czyli czynniki wzrostu znajdujące się w osoczu:

Wyszczególnione powyżej czynniki prowadzą do szybkiej i skutecznej regeneracji skóry (od poziomu komórek i włókien tworzący strukturę tkanek, aż po paw.krolowej unaczynienie) oraz jej odmłodzenia. Osocze bogatopłytkowe regeneruje zarówno uszkodzone, jak starzejące się komórki tkanki skórnej i podskórnej, a także pobudza produkcję nowych tkanek.

Wspominając o zaletach osocza bogatopłytkowego nie sposób podkreślić, że jest to produkt naturalny – to jego najlepsza zaleta i gwarancja bezpieczeństwa. Osocze bogatopłytkowe jest preparatem autologicznym (pozyskany z krwi gimeil osoby poddającej się zabiegowi), w związku z czym jego zastosowanie nie niesie za sobą ryzyka wystąpienia reakcji alergicznych.

W jaki sposób podawane jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze podawane jest drogą iniekcji, która polega na podaniu przygotowanego preparatu za pomocą strzykawki do skóry właściwej.

Jak często można stosować zabieg z wykorzystanie osocza bogatopłytkowego?

Nie ma jednolitego standardu, który określałby częstotliwość z jaką należy stosować terapię, dlatego decyzję o liczbie zabiegów z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego podejmuje osoba wykwalifikowana w przeprowadzaniu procedury.

Najlepsze efekty rewitalizujące przynosi podanie osocza bogatopłytkowego przez trzy miesiące z rzędu. U osób poniżej trzydziestego roku życia odstęp między kolejnymi zabiegami można rozszerzyć do trzech miesięcy.

Co wpływa na efekt zabiegu?

Na końcowy efekt zabiegu wpływa przede wszystkim aktualny stan skóry oraz wiek klientki/klienta.

Reasumując, podanie osocza uruchamia proces stymulujący komórki macierzyste do namnażania się, a także pobudza fibroblasty odpowiedzialne za wytwarzanie kolagenu, który przyczynia się do regeneracji, odnowy, nawilżenia i odmłodzenia skóry. Seria zabiegów pozwoli przygotować i zregenerować skórę przed zbliżająca się zimą.