Pokaż menu boczne

Osocze bogatopłytkowe PRP

Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego cieszą się coraz większą popularnością i są jednymi z najbezpieczniejszych iniekcyjnych zabiegów estetycznych.

Osocze bogatopłytkowe jest koncentratem płytek krwi, które otrzymuje się z krwi pacjenta. W momencie podania PRP do tkanki, płytki krwi uwalniają liczne czynniki wzrostu, niezbędny do odbudowy skóry m. in. TGF, VEGF oraz EGF.

Czynniki wzrostu pobudzają procesy naprawy tkanek, stymulują fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu, wspomagają proces tworzenia naczyń krwionośnych oraz aktywują komórki macierzyste.

Opis zabiegu:

Do specjalnej próbówki pobierane jest ok 10 ml krwi pacjenta. Następnie po odwirowaniu uzyskany bogatopłytkowy koncentrat osocza podaje się do skóry za pomocą klasycznej mezoterapii bądź liniowo wzdłuż zmarszczki.

Jakie są efekty po zabiegu?

Zabieg pozwala odmłodzić i zregenerować  skórę, poprawić jej napięcie, elastyczności i gęstości. W wyniku biostymulacji spłycają się zmarszczki. Dodatkowo zabieg osoczem wpływa na ujednolicenie kolorytu skóry oraz przyspieszenie procesów gojenia po wykonanych zabiegach medycyny estetycznej.

Przeciwwskazania:

  • ciąża, laktacja
  • choroby autoimmunologiczne, nowotworowe
  • choroby krwi, zaburzenia krzepliwości
  • infekcje bakteryjne, wirusowe
  • stosowanie antykoagulantów

Częstotliwość zabiegu:

Zalecana jest seria 3-5 zabiegów  1 raz w miesiącu.