Manicure japoński staje się coraz popularniejszym zabiegiem w gabinetach kosmetycznych. Klientki bardzo chętnie korzystają z tego rodzaju manicure, ponieważ wpływa na wzmocnienie paznokci. Inna nazwa, mniej znana, to P. Shine.
Manicure japoński może poszczycić się bogatą historią. Pochodzi z Japonii, stąd jego nazwa. Swoje początki zawdzięcza zamożnym japońskim arystokratkom.
Japonki od zawsze bardzo dbały o swoją urodę. Poddawały się wielu zabiegom pielęgnacyjnym. W trakcie jednego z nich odkryły, że wmasowywanie w paznokcie odpowiednich mieszanek substancji odżywczych wpływa bardzo pozytywnie na ich odżywienie. Dodatkowo nadaje wspaniały połysk płytce paznokcia.
Manicure japoński – Dla kogo?
Zabieg ma za zadanie wzmocnić oraz odżywić paznokcie, dlatego idealnie sprawdzi się u posiadaczek łamliwych, rozdwajających się paznokci. Sprawdzi się również w przypadku cienkiej płytki paznokcia, a także będzie bardzo dobrym zabiegiem po wcześniejszym noszeniu paznokci hybrydowych. żelowych, czy akrylowych.
Manicure japoński poprawia ukrwienie płytki, przyspiesza proces wzrostu paznokci. Jego działanie polega na uszczelnieniu zniszczonej płytki, co zabezpiecza przed mechanicznymi uszkodzeniami przez czynniki zewnętrzne. Jedynym przeciwwskazaniem są zbyt osłabione paznokcie. Sprawdzi się zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, ponieważ pozwala na zachowanie naturalnego wyglądu paznokci.
Manicure japoński – przebieg pielęgnacji
Pierwszym etapem zabiegu jest przygotowanie płytki paznokcia poprzez usunięcie skórek, opiłowanie i delikatne zmatowienie płytki, dzięki czemu składniki odżywcze, które będą nakładane, wnikną głębiej w płytkę.
Następnie zostaje wtarta specjalna pasta, co poprawia ukrwienie, nabłyszcza oraz dostarcza odżywczych składników (m. in. krzemionka z morza japońskiego, pyłek pszczeli, keratyna, kolagen, wapń, witaminy A, C, F, pantenol). Ostatnim etapem zabiegu jest wtarcie pudru, który ma za zadanie zatrzymanie w płytce paznokcia wcześniej wmasowanych składników odżywczych.
Manicure japoński – częstotliwość zabiegów
Już jeden zabieg daje zauważalne efekty. Paznokcie są odżywione, nabłyszczone, zdrowe. Taki efekt utrzymuje się przez około dwa tygodnie. Zabieg należy powtórzyć, gdy wizualny efekt blasku i zdrowego wyglądu paznokci zacznie powoli zanikać. Przy słabych i zniszczonych paznokciach warto wykonać serię 4-5 zabiegów w odstępach, co dwa tygodnie.
Po zabiegu nie należy malować paznokci, ponieważ wpływa to negatywnie na końcowy efekt. Poza tym, lakier nie będzie się trzymał na natłuszczonej i wypolerowanej płytce.
Efekt zdrowych i pięknych paznokci pełnych blasku uzyskuje się już po pierwszym zabiegi. W przypadku osłabionych i zniszczonych paznokci zalecana jest seria zabiegów.
Manicure japoński – wskazania
- osłabione i łamliwe paznokcie
- rozdwajające się paznokcie
- chęć posiadania zdrowych, pięknych, pełnych blasku paznokci
Manicure japoński – Przeciwwskazania do zabiegu :
- grzybice
- stany zapalne
- niezagojone rany
- brodawki