Zabieg mezoterapii igłowej w Ostrowcu Świętorzyskim

Jest to jeden z najbardziej popularnych zabiegów oferowanych przez gabinety medycyny estetycznej. Popularny zabieg ma na celu dostarczenie skórze wszelkich niezbędnych substancji odżywczych ponadto leczniczych oraz regenerujących. Efektem jest znaczna poprawa wyglądu skóry.

Zabieg mezoterapii igłowej polega na wnikaniu w warstwy skóry regenerując ją, redukując wszelkie niedoskonałości. Zaleca się korzystanie z zabiegu mezoterapii igłowej w walce ze zmarszczkami.

Mezoterapia igłowa – obszar zabiegu

Jak to bywa najczęściej w gabinetach kosmetycznych, obszarem, który najpopularniej poddawany jest zabiegowi mezoterapii igłowej jest obszar twarzy, szyji oraz dekoltu, znacznie rzadziej można odnotować jego zastosowanie na dłoniach. Warto podkreślić, że mezoterapia może być wykonywana na niemal całej powierzchni skóry. Zaleca się ją również w celu zapobiegania łysieniu oraz wypadaniu włosów.

Dla osób walczących z cellulitem oraz nadmierną ilością tkanki tłuszczowej zaleca się wykonanie zabiegu na udach, pośladkach czy brzuchu. Zabieg stanowi świetną profilaktykę w walce z pojawiającymi się oraz obecnymi zmarszczkami.

Przebieg zabiegu mezoterapii igłowej

Igła, wbijana jest na głębokość około 2,3 milimetrów skóry pacjenta. Za jej pomocą dostarczane są wszelkie niezbędne substancje. Wstrzykiwany koktajl stworzony jest z indywidualnie dobranych składników, które zależne są od potrzeb skóry pacjenta. Najczęściej podczas zabiegu wykorzystuje się  kwas hialuronowy, witaminy A, E czy C, lub wyciągi z alg czy ekstrakt z zielonej herbaty.

Zabieg nie należy do bardzo bolesnych jednakże trudno go również zakwalifikować do zabiegów przyjemnych. Przed użyciem igieł pacjent zostaje poddany miejscowemu znieczuleniu. Koniecznym jest aby zabieg wykonany był przez wykwalifikowaną osobę przede wszystkich w salonach kosmetycznych oraz w salonach medycyny estetycznej.

Przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii igłowej

Zabieg mezoterapii igłowej określany jest jako zabieg mający na celu regenerację. Niestety nie zaleca się jej stosowania każdemu. Istnieją przeciwwskazania do wykonywania zabiegu. Przede wszystkim zabieg nie może być wykonywany na osobie podejrzewającej ciążę bądź będącej w ciąży a także będącej w okresie laktacji. Rygorystycznie należy odmówić wykonania zabiegu osobie cierpiącej na cukrzycę bądź opryszczkę. Mezoterapia igłowa zabroniona jest również u osób przyjmujących leki przeciwkrzepliwe a także jeśli u osób chorujących na nowotwór.

Niepożądane reakcje

Istnieją niepożądane skutki przeprowadzenia zabiegu mezoterapii igłowej, jak sama nazwa wskazuje jest to zabieg, podczas którego używane są igły. Ich zastosowanie w rzeczywistości może doprowadzić do wystąpienia szeregu niedogodności a także skutków ubocznych w postaci reakcji alergicznych bądź obrzęków. Nie zaleca się stosowania zabiegu u osób uczulonych na któryś z wstrzykiwanych składników.

Częstotliwość wykonywania zabiegu mezoterapii igłowej

Częstotliwość wykonywania zabiegu jest jego ogromną zaletą. Jest to zabieg którego efekty są niemal natychmiastowe oraz bardzo trwałe. Wstrzykiwany w naszą skórę specjalny koktajl, sprawia że staje się ona napięta a widoczne zmarszczki ulegają spłyceniu. Satysfakcjonujący efekt można uzyskać powtarzając zabieg średnio w przeciągu od trzech do sześciu razy, odstęp pomiędzy zabiegami powinien wynosić około dwóch tygodni.

Zabieg mezoterapii igłowej – Ostrowiec Świętokrzyski

Podsumowując zabieg mezoterapii igłowej wymaga regularnego powtarzania. Niemniej jednak jest jednym z najczęściej wybieranym zabiegów w gabinetach kosmetycznych. Popularność zawdzięcza szybkim efektom oraz rezultatom, które są widoczne po krótkim czasie od momentu wykonania zabiegu. Mezoterapia igłowa traktowana jest jako powszechny sposób walki z przeróżnymi chorobami a także schorzeniami skóry.