Oczyszczanie skóry – zabieg Comodex w Klinice urody Agnieszka Iwan – Ostrowiec Świętokrzyski

Zabieg Comodex to nowoczesne rozwiązanie wspomagające walkę z problemami skórnymi prowadzącymi do nadmiernego wydzielania się sebum, a także powstawania wszelkiej maści niedoskonałości na skórze. Jego działanie opiera się na innowacyjnym połączeniu naturalnych ekstraktów roślinnych a także nowoczesnych nośników tychże ekstraktów. Zabieg przeznaczony jest dla osób posiadających cerę trądzikową, tłustą lub mieszaną.

Jak są przyczyny powstawania niedoskonałości skóry?

Jest wiele przyczyn, które powodować mogą powstawanie niedoskonałości na skórze i nadmierną produkcję sebum. Należą do nich zaburzenia hormonalne, stres, niewłaściwa dieta (przetworzona żywność, jedzenie typu fast-food), zanieczyszczenia obecne w otaczającym nas środowisku (wodzie i powietrzu) a także predyspozycje genetyczne. Zabieg Comodex wspomaga skórę, aby była w stanie lepiej bronić się przed tymi czynnikami.

Z jakich substancji korzysta się podczas zabiegu Comodex?

Podczas zabiegu wykorzystuje się szereg ekstraktów roślinnych, z których każdy dostarcza do skóry odżywcze substancje wspomagające ją w walce z nadmiarem sebum i niedoskonałościami. Substancje te to m.in. retinol i kwas salicylowy (działanie przeciwtrądzikowe), ekstrakt z pomidorów i polifenole (przeciwutleniacze), kwasy owocowe (redukcja blizn, działanie regenerujące), ekstrakty z zielonej herbaty i cynamonu (działanie przeciwbakteryjne), olej z pestek winogron oraz ekstrakt z orzecha włoskiego i zielonej herbaty (działanie normalizujące), sok z cytryny, kwas kojowy oraz arbutyna (redukcja przebarwień).

Jakie efekty można uzyskać za pomocą zabiegu Comodex?

Zabieg Comodex oferuje szereg możliwości ograniczenia lub nawet całkowitego wyeliminowania wielu problemów estetycznych skóry. Efekty zabiegu są widoczne już po 3-4 tygodniach. Następuje widoczna redukcja wydzielania sebum, dzięki czemu skóra mniej się „świeci”. Znacząco zmniejsza się także ilość pryszczy oraz zaskórników. Comodex  wygładza, odżywia i wzmacnia skórę. Skóra jest mniej skłonna do podrażnień i powstawania zmian potrądzikowych. Dodatkowo wyrównuje się koloryt skóry, zredukowane zostają zaczerwienienia i przebarwienia.

Stosowane podczas zabiegu substancje zmniejszają również ryzyko nawrotu problemów skórnych po zakończeniu terapii, skóra jest bowiem bardziej odporna i może skuteczniej bronić się sama.

Usuwanie trądziku dzięki zabiegowi Comodex

Zabieg Comodex polecany jest szczególnie osobom borykającym się z problemem trądziku, niezależnie od ich wieku, oraz tym, które mają dużo zaskórników. Dzięki redukcji wydzielanego sebum sprawdzi się on również w przypadku cery skłonnej do „świecenia”, nawet takiej, która słabo reaguje na kosmetyki matujące.

Aktywne substancje o działaniu regenerującym wspomogą skórę osób zmagających się z bliznami i przebarwieniami. Po zabieg powinni sięgnąć również wszyscy ci, którzy mają cerę trądzikową lub tłustą, a jednocześnie skłonną do podrażnień. Stosowane podczas zabiegu substancje wygładzą ją, odżywią, wzmocnią oraz zregenerują.