Zabieg pedicure klasyczny – dostępny w Klinice Agnieszka Iwan

Stopy w wielu kulturach uznawane są, za atrybut piękna kobiecego ciała. Odpowiednio zadbane stopy- opiłowane paznokcie, złuszczona, gładka skóra stanowią wizytówkę, każdej dbającej o siebie kobiety. Profesjonalne wykonanie pedicure jest lekarstwem na chandrę i słabe samopoczucie, każdej kobiety. W dzisiejszych czasach regularne wykonywanie pielęgnacji stóp stanowi obowiązek bez względu na porę roku.

Na czym polega klasyczny pedicure.

Udając się do salonu kosmetycznego na klasyczny pedicure, możemy liczyć na odsunięcie skórek, oraz zrogowaciałego naskórka, a także opiłowanie paznokci. Częścią tego zabiegu, jest także masaż pobudzający zmysły oraz złuszczający peeling. Ostatnim etapem zabiegu jest pomalowanie przygotowanej wcześniej płytki paznokcia, lakierem bezbarwnym lub dowolnie wybranym z całej palety najmodniejszych kolorów.

Przeciwskazania do wykonania pedicure klasycznego 

Wykonanie każdego zabiegu kosmetycznego powinno być bezpieczne i korzystnego dla klienta dlatego przy każdym zabiegu należy wziąć pod uwagę czynniki uniemożliwiające jego przeprowadzenie. Profesjonalna stylistka paznokci, każdorazowo przeprowadza wywiad z klientem tak, by wykluczyć wszystkie czynniki negatywne, a przeprowadzenie usługi niosło ze sobą same korzyści.

Istnieje szereg schorzeń, które stanowią przeciwwskazania do zabiegu pedicure, są to między innymi:

Wskazania do wykonania pedicure

Wykonanie pedicure ma na celu poprawę kondycji stóp dlatego podstawowym wskazaniem do wykonania pedicure, są zaniedbania stóp. Nieregularne poddawanie stóp zabiegom upiększający powoduje narastanie martwego naskórka, skutkując nieestetycznym wyglądem stóp. Za wykonaniem zabiegu przemawiają także:

Przygotowanie do zabiegu pedicure

Zabieg pedicure wykonany przez profesjonalistkę stanowi finalnie gwarancję estetycznych stóp. Kosmetyczka zajmie się usunięciem wszystkich zrogowaceń naskórka, takich jak nagniotki, modzele, wszelkie zgrubienia.

Ważnym aspektem bezpieczeństwa przeprowadzonego zabiegu, jest sterylność narzędzi, jakie są pomocne do jego wykonania. Obecnie najwięcej stylistek korzysta z narzędzi jednorazowych. Dlatego każda klientka, otrzymuje swój pilnik, patyczek do odsuwania skórek, tarkę do pięt, klapki- każda z tych rzeczy po jednym zabiegu zostaje wyrzucona, zapewniając tym samym pełną higienę pracy.
Stanowisko pracy kosmetyczki każdorazowo jest sterylizowane, znajdują się na nim także czyste narzędzia urządzenia, a także podnóżek (na, który nakładany jest dla każdej klientki jednorazowy podkład). Kosmetyczka także odpowiednio przygotowuje się do zabiegu- myje oraz dezynfekuje specjalnym żelem ręce, oraz zakłada jednorazowe rękawiczki.

Kilka etapów pedicure

Kiedy już klientka zajmie przygotowane stanowisko, kosmetyczka rozpocznie zabieg od usunięcia lakieru na paznokciach, jaki pozostał po poprzednim zabiegu . W kolejnym kroku umieścimy stopy w relaksującej kąpieli z dodatkiem soli i preparatów zmiękczających i ułatwiających usunięcie martwego naskórka.

Opiłowanie paznokci, usunięcie skórek.

Następnym etapem pedicure jest opracowanie płytki paznokci- jej skrócenie i wyrównanie. Kiedy płytka paznokcia jest gotowa, stylistka paznokci przechodzi do odsunięcia skórek za pomocą kopytka, po to, by finalnie je usunąć za pomocą cążek. Po oczyszczeniu resztek skórek za pomocą kopytka pedicurzystka przechodzi do usunięcia nierówności i przebarwień płytki paznokcia używając do tego celu polerki.

Czas pożegnać zrogowacenia.

To zrogowacenia stanowią najczęstszy problem osób korzystających z pedicure. Ich usunięcie następuje za pomocą „kapturka ściernego”. Kiedy zrogowaceń, jest naprawdę dużo, pedicurzystka nakłada na nie specjalistyczny preparat, zmiękczający, po odczekaniu kilku minut, by umożliwić preparatowi działanie, następuje frezowanie.

Finał zabiegu.

Na zakończenie pedicure na stopy nakładany jest peeling wygładzający. Dzięki temu etapowi skóra pozostaje naprawdę gładka. W następnej kolejności wykonywany jest kilkuminutowy masaż relaksacyjny. Finalnym etapem zabiegu jest pomalowanie paznokci na wybrany kolor lub zabezpieczanie ich bezbarwną odżywką, zakończone wmasowaniem w skórki oliwki pielęgnacyjnej.

Zabieg pedicure polecany jest, każdej kobiecie pozwala bowiem na chwilę relaksu i odprężenia, a dodatkowym bonusem są piękne i zadbane stopy.