Pedicure podologiczny, leczniczy w Klinice Urody Agnieszka Iwan

Pedicure podologiczny, zwany również leczniczym, nie obejmuje tylko i wyłącznie procesu pielęgnacji paznokci i całych stóp. Zabieg ten zawiera w sobie także likwidację wszelkich zmian skórnych w okolicach stopy. Jego zadaniem jest leczenie tych już powstałych jak i ich profilaktyka. Dużą jego zaletą jest nieinwazyjność, charakteryzuje go również bezbolesność i aspekt relaksacyjny.

Pedicure podologiczny ma na celu usuwanie i leczenie m.in.

Najczęstsze przyczyny powstawania takich niedoskonałości i negatywnych zmian skórnych obejmują:

Dlatego należy pamiętać o właściwym traktowaniu naszych stóp. Im lepiej one wyglądają, tym pozytywniej to o nas świadczy. Zaniedbane, z wrastającymi bądź nieobciętymi paznokciami czy odciskami nie stanowią dobrej wizytówki. Nie każdy jednak jest świadomy, że to nie zawsze tylko kwestia estetyki, ale i również zdrowia. Suche pięty bądź zgrubienia mogą świadczyć o poważnych chorobach naszego organizmu. W takich sytuacjach pedicure leczniczy jest wręcz niezbędny, by można było powrócić do zdrowego wyglądu stóp.

Pedicure podologiczny nie jest jednak wskazany dla wszystkich. Powinny go unikać osoby, które borykają się z takimi problemami skórnymi jak:

Częstotliwość zabiegu:

Dla zachowania komfortu i zdrowia stóp zaleca się regularne wizyty co 4-6 tygodni.