Peeling kawitacyjny dostępny w klinice urody Agnieszka Iwan

Peeling kawitacyjny to zabieg kosmetyczny dedykowany do każdego rodzaju cery. Największe efekty przynosi połączenie tego zabiegu z peelingami i pielęgnacją prowadzoną w domu.

Warto podkreślić, że peeling kawitacyjny jest całkowicie bezbolesny i bezinwazyjny. Regularne wykonywanie tego zabiegu gwarantuje zachowanie promiennej, dobrze oczyszczonej i doskonale odżywionej skóry. Jeśli chcesz poznać wszelkie szczegóły związane z peelingiem kawitacyjnym to zapraszam do lektury

Peelingu kawitacyjny – Ostrowiec Świętokrzyski

Jak już wspomniano wcześniej peeling kawitacyjny jest całkowicie bezbolesnym i bezinwazyjnym zabiegiem przeprowadzanym w salonach kosmetycznych mającym na celu złuszczenie martwego naskórka twarzy. Do jego przeprowadzenia wykorzystuje się ultradźwięki. To właśnie dzięki nim nasza skóra pozbywa się nadmiaru sebum i martwego oraz zrogowaciałego naskórka. Efekty płynące z peelingu kawitacyjnego to między innymi:

Warto podkreślić, że wymienione powyżej rezultaty są widoczne już po pierwszym zabiegu. Jednak regularne powtarzanie peelingu kawitacyjnego spowoduje, że będziemy cieszyć się nimi zdecydowanie dłużej.

Dla kogo przeznaczony jest peeling kawitacyjny?

Tak jak pisaliśmy peeling kawitacyjny dedykowany jest do każdego rodzaju cery. Niezależnie od wieku oraz problemów skórnych w postaci np. trądziku.
Regularne wykonywanie peelingu kawitacyjnego w przypadku skóry suchej zaowocuje wyraźnym spłyceniem istniejących zmarszczek oraz nawilżeniem skóry.

Natomiast skóra tłusta odniesie korzyści w postaci usunięcia nadmiaru sebum oraz wyrównaniu naturalnego kolorytu skóry. Regularne wykonywanie peelingu kawitacyjnego przyczyni się do trwałego zmniejszenia produkcji sebum. Osoby o cerze normalnej również powinny pokusić się o wykonanie zabieg peelingu kawitacyjnego, gdyż stymuluje on skórę do wzmożonej produkcji włókien kolagenu.

Dzięki czemu nasza skórą będzie bardziej sprężysta i dłużej zachowa młody wygląd.

Przebieg peelingu kawitacyjnego

Przygotowanie do peelingu kawitacyjnego rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia partii skóry na której ma być przeprowadzony. Kolejnym etapem jest zapewnienie odpowiedniego stopnia jej nawilżenia. Jest on niezbędny do prawidłowego przeprowadzenia całego zabiegu, gdyż to właśnie wilgoć odgrywa rolę pośrednika przenoszącego fale ultradźwiękowe na skórę naszej twarzy.

Po wstępnym przygotowaniu skóry rozpoczyna się część właściwa peelingu kawitacyjnego. Polega ona na wykonaniu masażu skóry przy użyciu specjalnej „szpatułki”, z którą to połączone jest urządzenie generujące ultradźwięki.To właśnie one są odpowiedzialne za stymulację skóry do wzmożonej produkcji włókien kolagenowych, które odpowiadają  za poprawę elastyczności skóry a co za tym idzie spłycenie widocznych zmarszczek oraz opóźnienie pojawienia się nowych.

Peeling kawitacyjny może być stosowany jako zabieg odmładzający lub profilaktyka pierwszych zmarszczek.

Cały zabieg nie jest czasochłonny. Jego regularne przeprowadzenie stanowi świetną okazję nie tylko do oczyszczenia ale również do odżywienia skóry dzięki zastosowaniu odpowiednich kosmetyków właśnie o tym działaniu.

U kogo nie zaleca się przeprowadzania peelingu kawitacyjnego?

Peeling kawitacyjny dedykowany jest do każdego rodzaju cery. Należy jednak mieć na uwadze fakt, że tak jak każdy zabieg kosmetyczny on również ma pewne przeciwwskazania. Do najważniejszych z nich należą:

Peeling kawitacyjny jest zabiegiem kosmetycznym, który zapewni Ci nie tylko dokładne oczyszczenie ale również odżywienie. Zabieg sam w sobie nie jest czasochłonny, a jego przeprowadzenie odbywa się bezinwazyjnie i bez bólu.