Modelowanie i powiększanie ust – botoks – Ostrowiec Świętokrzyski

Wzrost nakładów na rozwój medycyny estetycznej oraz wykorzystywanie nowoczesnych technologii sprawia, że wśród kobiet na całym świecie rośnie zainteresowanie tego typu zabiegami. Ich popularność związana jest również z innymi czynnikami, na przykład: wysoką jakością usług, szybkim dostępem do znakomitych klinik oraz atrakcyjnymi cenami na terenie Europy.

Ponadto oferta zabiegów medycyny estetycznej w Polsce jest bardzo rozbudowana – obejmuje korekcję niemal każdej części ciała. Mimo to, jak pokazują statystki, pacjentki decydują się najczęściej na poprawę kształtu ust z użyciem kwasu hialuronowego. Na czym polega ten niezwykle popularny w Polsce zabieg? Czy jest on bolesny?

Modelowanie ust w klinice urody Agnieszka Iwan – Ostrowiec Świętokrzyski

Celem modelowania ust jest zachowanie ich naturalnego konturu przy jednoczesnym nadaniu wargom zmysłowej objętości. Największą zaletą tego zabiegu jest to, że może być on wykonany u każdej kobiety, bez ograniczeń wiekowych. U młodych pań najczęściej poprawia się kształt dolnej lub górnej wargi, u starszych – koryguje się kontur ust, które wraz z upływem czasu stają się mniej widoczne.

Seniorki docenią modelowanie również za zwiększenie nawilżenia warg, co pozwala na odzyskanie świeżego i naturalnego koloru, kształtu oraz przywrócenie jędrności i sprężystości. Kolejną zaletą będzie także uzyskanie efektu odmłodzenia okolicy ust. Jest to możliwe, ponieważ powiększenie warg sprawia, iż znikają małe oraz nieco większe zmarszczki w tych okolicach.

Mimo oczywistych zalet zabiegów medycyny estetycznej trzeba stwierdzić, że wiele pacjentek obawia się ich z powodu możliwości pojawienia się dolegliwości bólowych oraz długiej rekonwalescencji. Oczywiście nie da się ukryć, że usta to taki element twarzy, który charakteryzuje się wysoką wrażliwością, jednak za każdym razem modelowanie tej części ciała przeprowadza się w znieczuleniu (zazwyczaj za pomocą kremu lub znieczulenia przewodowego).

Innym pretekstem mogą być również trwałość efektu po wykonaniu zabiegu i obawa przed tym, że rezultaty wykonania kosztownej procedury utrzymają się zbyt krótko. Często pacjentki zastanawiają się także, czy noszenie wypełnienia będzie niewygodne. Nie jest to prawda. Implant tuż po zabiegu staje się zupełnie niewyczuwalny, a rezultaty widoczne przez rok!

powiększanie ust ostrowiec świętokrzyski

Powiększanie ust – botoks – Ostrowiec Świętokrzyski

Zabieg ten można opisać jako procedurę upiększającą na bazie toksyny botulinowej, substancji znanej pod nazwami botoks i jad kiełbasiany. Jest to środek pochodzenia naturalnego, który znany jest głównie ze swojej wysokiej skuteczności w kwestii neutralizowania funkcjonowania połączeń pomiędzy zakończeniem nerwów a mięśniami.

W wyniku jego zastosowania praca mięśni zostaje zablokowana, a dodatkowo botoks zatrzymuje synapsy mięśniowo-nerwowe. Sprawia to, że błony presynaptyczne blokują wydzielanie acetylocholiny – neuroprzekaźnika niewystępującego właśnie w połączeniach nerwowo-mięśniowych. Dla pacjentek oznacza to, że ich mięśnie po zastosowaniu jadu kiełbasianego rozluźniają się, a skóra ulega wygładzeniu.

Trzeba pamiętać, że botoks ma jeszcze wiele innych zastosowań. Ze względu na swoje właściwości zdrowotne wykorzystuje się go między innymi w okulistyce lub dermatologii. Jednak za każdym razem, gdy decydujemy się na zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej, szczególnie w medycynie estetycznej, powinniśmy wybrać sprawdzonego specjalistę, który dobierze optymalną dawkę tej substancji. Właściwe dawkowanie to gwarancja sukcesu i spektakularnych efektów.