Regulacja brwi – Henna proszkowa / żelowa – Ostrowiec Świętokrzyski

Nie od dziś oczy uchodzą za jeden z najbardziej wyrazistych i przyciągających uwagę elementów twarzy. Z tego powodu lubimy szczególnie dbać o ich znakomity wygląd, podkreślając tym samym spojrzenie i czyniąc je wprost magnetycznym. Ogromną rolę odgrywają długie i podkręcone rzęsy, które optycznie powiększają oczy, a także brwi, które dobrze jest właściwie wyregulować i przyciemnić, jeśli posiadamy z natury jasne włoski. Wtedy dodatkowo wzmocnimy efekt intensywnego spojrzenia i nadamy twarzy wyrazu.

Regulacja brwi – Kosmetyczka Ostrowiec Świętokrzyski

Regulacja brwi jest procesem, który należy wykonywać przy zachowaniu pełnej precyzji. Nierzadko wystarczy chwila i kilka niewprawnych ruchów ręką, aby z konsekwencjami w postaci nieestetycznych brwi zmagać się przez parę miesięcy. W takim przypadku traci na tym cała twarz, bowiem starannie wyregulowane i podkreślone brwi nadają jej kształt i tworzą ważny fragment oprawy oczu. Aby uniknąć niepotrzebnego ryzyka, warto udać się do specjalistki, która umiejętnie dopasuje kształt brwi do rysów twarzy klientki. Najczęściej korzysta ona z następujących narzędzi: pęseta, wosk, nitka.

Henna proszkowa / żelowa – Ostrowiec Świętokrzyski

Drugim z zabiegów, którym często poddajemy nasze brwi, jest nakładanie na nie henny. To nic innego jak barwnik o naturalnym pochodzeniu roślinnym, który wytwarza się z liści i pędów lawsonii bezbronnej. Skutecznie przyciemnia brwi i nadaje im intensywnego, a przy tym naturalnego koloru. Dzięki temu, że jest wodoodporny i trwały, utrzymuje się na włoskach do trzech tygodni, dodatkowo je przy tym wzmacniając.

Hennę można również stosować na rzęsy. Do wyboru mamy hennę proszkową i żelową. Nakłada się ją na rzęsy i trzyma na nich przez kilka, lub kilkanaście minut, w zależności od pożądanego rezultatu. W tym przypadku efekt utrzymuje się jeszcze dłużej niż na brwiach.

Regulacja brwi sprawdzi się zwłaszcza u pań, które posiadają gęste, grube włoski, które chciałyby nieco ujarzmić. Pomoże również w przypadku włosków rzadszych, ale rosnących nierównomiernie, ponieważ nada im właściwy kształt. Z kolei henna będzie doskonałym rozwiązaniem dla posiadaczek jasnych, cienkich brwi i rzęs a także dla pań, które nie mają czasu na wykonywanie makijażu przy pomocy cieni, tuszu do rzęs lub kredek do brwi. To rozwiązanie docenimy również zwłaszcza podczas wakacyjnych wyjazdów, gdy kąpiemy się w morzu i basenie, a makijaż jest wtedy problematyczny.

Henna pozwala na uzyskanie wspaniałej koloryzacji, która będzie nam towarzyszyć przez długi czas. W przypadku brwi wynosi on od dwóch do trzech tygodni, natomiast w przypadku rzęs – aż do miesiąca. Po tym czasie można powtórzyć zabieg, aby móc dalej cieszyć się wspaniałym wyglądem. Pamiętajmy również, że wszystko zależy od naszego naturalnego tempa odrastania włosków.